Pzt. - Cuma: 10.00 - 18.00 Cumartesi - Pazar: Kapalı

4. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10 Eylül 2021 Cuma günü 4. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirerek yeni bir döneme başladık. Öncelikle yeni dönemin tüm üyelerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Seçilen 147 delegemizden 99 delegenin katıldığı Genel Kurulumuzda, Demet Akbağ başkanlığındaki üçüncü dönem Yönetim Kurulu idari ve mali açıdan ibra edildi. Aynı gün gerçekleştirdiğimiz Zorunlu Organların seçiminde ise dördüncü dönemde bayrağı devir alacak üyelerimiz belirlendi.

Zorunlu Organlarda görev alacak üyelerimizin isimlerini ve Genel Kurul kararlarına ilişkin bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Genel Kurulumuzda alınan önemli kararlardan biri üyelik aidatına ilişkin oldu. Bildiğiniz gibi sendikamız aidat miktarı 2013 yılında 30 TL olarak belirlenmişti ve sonrasında hiçbir artış yapılmamıştı. Değişen ekonomik koşullar ve sekiz yıl boyunca aidatlarda hiçbir artış yapılmaması elbette sendikamızın gelir-gider dengesini doğrudan etkiledi. Bu nedenle 4. Olağan Genel Kurulumuzda oybirliği ile aidat miktarı 50 TL olarak belirlendi. Tüm üyelerimizin alınan bu karar doğrultusunda aidat işlemlerini gerçekleştirmelerini önemle rica ederiz. Bu noktada düzenli SMS hatırlatmalarımız devam edecektir.

 

 

 

4. DÖNEMDE ZORUNLU ORGANLARDA GÖREV ALACAK ÜYELERİMİZ

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ

Genel Başkan: Vahide Perçin
Genel Sekreter:Sercan Gidişoğlu
Genel Mali Sekreter:Taner Rumeli
Yönetim Kurulu Üyeleri : Ece Dizdar, Serdar Orçin, Berfin Zenderlioğlu, Atilla Gündoğdu, Öykü Karayel, Emre Yetim

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
 Tuba Erdem, Sermet Yeşil, Sevinç Erbulak, Aysun Topar Şentürk, Gizem Karabey (Soysaldı), Cem Yiğit Üzümoğlu, Selen Öztürk, Uğur Uzunel, Gülçin Erdiş

DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELERİ
 Yasemin Şişli, Arif Pişkin, Tülay Günal

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ
 Tilbe Saran, Hakan Karsak, Berat Şahin

DENETLE KURULU ASIL ÜYELERİ
Alper Atak, Buket Kubilay, Mustafa Tunay

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ
Özgür Efe Özyeşilpınar, Ali Rıza Kubilay, Fercan Bay

 

4. OLAĞAN GENEL KURULDA ALINAN ÖNEMLİ KARARLAR

Olağan Genel Kurul gündemimiz tüm üyelerimize daha önce mail olarak gönderilmişti. Gündemde yer alan tüm maddeler Genel Kurul tarafından oylanarak kabul edildi.

Genel Kurulumuzda kabul edilen ve oldukça önemli gördüğümüz bazı maddeler ise şöyle;

  • Üyelik Aidatı 50 TL Olarak Belirlendi

Anatüzük madde 6’nın üçüncü fıkrası “Sendikaya kayıtlı üyelerin ödeyeceği aylık üyelik aidat, üyenin günlük kazancını aşmayacak şekilde asgari 50 TL’dir.” Şeklinde kabul edildi

  • Disiplin Kurulu Yönetmeliği Onaylandı

Anatüzük Madde 34’e yedinci fıkra olarak “Disiplin cezaları, itiraz ve disipline ilişkin sair hususlar yönetmelikle düzenlenir” maddesi eklendi ve “Oyuncular Sendikası Disiplin Kurulu Yönetmeliği” oy birliği ile kabul edildi. Disiplin Kurulu Yönetmeliği’ni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

  • “Merkez Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İşyerinde Taciz ve Mobbing ile Mücadele Birimi” Alkışlar Eşliğinde Oy Birliği ile Kabul Edildi

Anatüzük madde 35’e 3.11 fıkrası eklenerek “Merkez Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İşyerinde Taciz ve Mobbing ile Mücadele Birimi: Oyuncular Sendikası’nın Anatüzüğü ve amaçları doğrultusunda, faaliyet alanına giren iş yerlerinde taciz ve mobbinge karşı çalışmalar yürüterek, yine iş yerlerinde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak üzere üyelerine yönelik meslek içi veya kamuya açık eğitimler, seminerler, çalıştay, atölye, sempozyum, panel ve benzeri etkinlikler düzenleme amacında, işverenler ile toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeten, mobbing ve tacizi engelleyen sözleşme maddelerini düzenleme, iş yerinde taciz ve mobbinge uğramış üyelere hukuki ve psikolojik destek sağlama amacında olan birimdir.“ şeklinde yeni bir madde olarak düzenlendi ve oy birliği ile kabul edildi.

  • “Merkez Gençlik Birimi” Oldukça Takdir Topladı ve Oy Birliği ile Kabul Edildi

Anatüzük madde 35’e 3.12 fıkrası eklenerek’ “Merkez Gençlik Birimi: Oyuncular Sendikası’nın Anatüzüğü ve amaçları doğrultusunda, faaliyet alanına giren meslektaş adayları ve genç profesyonellere yönelik çalışmalar yürüterek, meslek içi veya kamuya açık eğitimler, seminerler, çalıştay, atölye, sempozyum, panel ve benzeri etkinlikler düzenleme, ihtiyaç halinde süreli eğitim programları hazırlama ve bu programları sendika bünyesinde kurulacak eğitim merkezlerinde yürütme  amacında olan birimdir.” şeklinde yeni bir madde olarak düzenlendi ve oy birliği ile kabul edildi.

  • “Onursal Üyelik” Maddesi Oy Birliği ile Kabul Edildi

Anatüzük Madde 5’e dokuzuncu fıkra eklenerek “Onursal Üyelik: Sendikaya üye olmayan ancak sendikamız faaliyet alanına giren ve bu alanlarda çalışarak sektöre emek vermiş 70 yaş üstü kişiler ile yaştan bağımsız olarak sektöre verdiği emeklerden ve çeşitli üstün katkılardan dolayı Yönetim Kurulu Üyelerinin uygun gördüğü kişiler, Yönetim Kurulu Kararı ile Onursal Üye olabilirler. Bu üyelerden üyelik aidatı tahsil edilemez.” şeklinde yeni bir madde olarak düzenlendi ve oy birliği ile kabul edildi.

Yeni dönemde görev alacak tüm üyelerimize başarılar diliyoruz. Oyuncular Sendikası olarak uzun ve meşakkatli bir yolda olduğumuzun bilincindeyiz. Bir arada olarak, omuz omuza vererek, ortak çıkarlarımız için beraber hareket ederek; hep birlikte belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Dayanışmayla.

 

Yönetim Kurulu Üyelerimizin çalışma alanlarını ve sorumlu oldukları birimleri görmek için tıklayınız.