Pzt. - Cuma: 10.00 - 18.00 Cumartesi - Pazar: Kapalı

Ortaçağ Karanliğina Dönmeyi Reddediyoruz!

ORTAÇAĞ KARANLIĞINA DÖNMEYİ REDDEDİYORUZ!
Dün akşam saat 20:00’de Türkiye Büyük Millet Meclisi F Blok’ta yer alan  salonda  ve yaklaşık 350 kişinin izleyici olarak katıldığı   “Çanakkale Şehitleri Anma Gecesi”nde, gösteriye 1 saat kala kadın oyuncuların sahnede yer almaması yönünde bazı yetkililer tarafından gösteriye müdahale edildiği ve kadın oyuncuların sahnede görevlerini yapmak yerine, sahne kenarında merdivenlerde ya da sahne arkasında beklemeye zorlandığı  bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda da olayın yaşandığını destekleyen bilgilere ulaşılmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki bu çağdışı müdahalenin sebebinin, hangi gerekçe ile bu müdahalede bulunulduğunun ve hangi yetkililer tarafından bu talimatın verildiğinin ivedilikle kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.
1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren mecliste,  2018 yılında kadınların sahnede yer alması engelleniyor! Bu vahim duruma sebebiyet veren tüm yetkilileri istifaya davet ediyoruz.
Başta kadın örgütleri olmak üzere, tüm meslektaşlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarını hesap sormaya ve istifa çağrımıza katılmaya davet ediyoruz.
OYUNCULAR SENDİKASI