Pzt. - Cuma: 10.00 - 18.00 Cumartesi - Pazar: Kapalı
Image Alt

GENÇLİK BİRİMİ

 

 

GENÇLER OLARAK ARTIK OYUNCULAR SENDİKASI ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLENİYORUZ:

OYUNCULAR SENDİKASI GENÇLİK BİRİMİ KURULDU!

 

Türkiye’nin dört bir yanından sahne sanatlarına gönül vermiş genç profesyoneller olarak, kendimizi var etme yolculuğumuzda Oyuncular Sendikası Gençlik Birimi bünyesinde bir araya geliyoruz!

 

Gençler olarak üretimin birliktelikten geçtiğini biliyoruz. Mesleğimizi icra ederken de dayanışmanın hepimizin için ne kadar gerekli olacağının farkındayız. Haklarımız için, profesyonel iş hayatımızda kendimizi koruyabilmemiz için, mesleğimizi hak ettiği standartlara kavuşturabilmemiz için artık hep birlikte çalışacağız.

Peki Gençlik Birimine kimler üye olabilir?

Oyunculuk, opera, dans, seslendirme, pantomim vb. performans sanatları alanlarında eğitimine devam eden, yeni mezun veya mesleğinin başında olan 30 yaş altı tüm gençler birime üye olabilir. Gençlik birimimiz içerisinde 2 üyelik kategorisi olacaktır:

 

  • Öğrenci üyeler: Güzel Sanatlar Fakültesi/Konservatuvar, tiyatro, oyunculuk, opera, bale, dans, pandomim, performans sanatları vb. bölümlerinde eğitimlerine devam eden öğrenciler. (YÖK’e bağlı olmasa bile uzun soluklu tiyatro eğitimini veren bir kurumda eğitim gören öğrenciler de bu tanıma dahildir).
  • Yeni Mezun ve Genç Profesyonel Üyeler: Yukarıda sayılan eğitim kurumlarından yeni mezun olmuş (mezuniyetinin üzerinden 2 yıldan az süre geçmiş) ya da sektörde profesyonel çalışmalarına devam eden (alaylı) 30 yaş altındaki genç profesyoneller.

 

Sendikamızın mevcut üyelerinden 30 yaş altında olanlar Gençlik Birimimizin üyesi olup çalışmalarına katılabilirler. Gençlik Biriminin üyelik ve işleyiş kurallarıyla ayrıntılı bilgi sendikamızdan alınabilir.

Sen de aramıza katılmak istiyorsan aşağıdaki formu doldurman yeterli.

 

 GENÇLİK BİRİMİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.