Pzt. - Cuma: 10.00 - 18.00 Cumartesi - Pazar: Kapalı
Image Alt

Üyelik Bilgilendirmesi

Oyuncular Sendikasına Kimler Üye Olabilir?

Tüzüğümüz gereğince Oyuncular Sendikası’na üye olabilmek için; sahne, perde, ekran, mikrofon alanlarından en az birinde profesyonel olarak (oyuncu, seslendirme oyuncusu, dansçı, opera şarkıcısı vb. performans alanlarında) çalışıyor olmanız yeterlidir.

Nasıl Üye Olabiliriz?

Eğer yukarıdaki tek koşulumuzu sağlıyor iseniz üyelik başvurusu adımlarını takip edebilirsiniz.


Öncelikle aşağıdaki belirteceğimiz evrakları tamamlamanızı rica ediyoruz.

İstenen evraklar hazır olduğunda bu linke tıklayarak tüm evrakları  sisteme yükleyerek ön başvurunuzu yapabilirsiniz.


Sendikamız yalnızca üyelerimizden gelen aylık aidat ödemeleri ve bağışlar ile temel giderlerini karşılamakta ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Aylık aidat ücretlerimiz, üç yılda bir gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurullarda belirlenir ve yürürlüğe girer. 4. Olağan Genel Kurul kararıyla üyelik aidatı asgari 50 TL olmak üzere bir üst sınır olmaksızın üyelerimiz tarafından belirlenip ödenmektedir.

Üyelik başvuru sürecinde ise tercih ettiğiniz aylık ödeme tutarı baz alınır. (Örneğin; aylık aidat ödemenizi 100 TL olarak belirlediyseniz 1 yıllık toplam tutarı 100TL X 12 ay = 1200TL’dir.) Bu tutarı banka hesabımıza havale yapabilir, elden verebilir veya kredi kartı bilgilerinizi paylaştığınız takdirde biz kartınızdan çekim sağlayabiliriz. Başvuru sırasında ödemenizi gerçekleştirdiğinize dair dekont/makbuz/fişi de bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Üyeliğinizin ikinci senesi itibariyle belirlediğiniz tutar üzerinden aylık ödeme sistemine geçebiliyorsunuz.


Evraklarınız ve ödeme işleminiz eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Yönetim Kurulu’na sunuyoruz. Yönetim Kurulu’muzun incelemesinden sonra üyelik başvurunuz onaylanıyor.


Onaylanan üyeliğiniz ile ilgili sizi bilgilendiriyoruz. Profesyonel oyuncu olduğunuzu belgeleyen, pek çok gelişmiş ülkede geçerliliği olan ve size çeşitli sosyal avantajlar sağlayan üyelik kartınızı size teslim ediyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin

Bunların dışında sorunuz olursa ya da daha detaylı bilgi almak isterseniz bize irtibat ofisimizden, telefon numaralarımızdan ve info@oyuncularsendikasi.org adresinden hafta içi Pazartesi-Cuma 10.00-18.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.